Strona o Jaśliskach


Serwis niniejszy jest przede wszystkim o Jaśliskach. Jest on dla tych wszystkich, którzy chcieliby odkryć tą miejscowość. Chcemy aby pasjonująca historia Jaślisk i zabytki tego ważnego niegdyś miasta stały się czytelnikowi bliższe. Udowadniamy tym serwisem, że do Jaślisk warto przyjechać nawet na kilkanaście dni i nie ma mowy o nudzie. Jest co oglądać, jest dokąd pójść. Każdy turysta - zarówno pieszy, jak i rowerowy, ten na nartach biegowych i ten w samochodzie może śmiało zaplanować swój dwutygodniowy urlop w Jaśliskach właśnie. Przygotowaliśmy propozycję wycieczek oraz opisy miejsc które warto obejrzeć nie tylko w samych Jaśliskach ale i w okolicach - tj. w całym dorzeczu górnej Jasiołki - od jej źródeł, aż po jej przełom między Ostrą, a Piotrusiem. Pamiętaj, że nasz serwis ciągle się rozbudowuje, więc warto tutaj wracać.

Zapraszamy Cię serdecznie zarówno do prawdziwych i rzeczywistych Jaślisk, jak i do ich wirtualnej namiastki na tych stronach. Witaj więc i czuj się jak u siebie...

AutorzyCo nowego?

Nasz serwis jest ciągle rozbudowywany. Stąd powstała potrzeba stworzenia strony z informacjami, co nowego pojawiło się na stronie od Twojej ostatniej wizyty.

nowości w serwisie ›››


Konkurs Wiedzy o Jaśliskach!

W związku z tym, że naszym celem jest zainteresowanie Cię pięknem i historią Jaślisk wraz z okolicami, postanowiliśmy rozpisać "Konkurs Wiedzy o Jaśliskach". Trwa on od początku grudnia 2001 roku, ale jego zaletą jest, iż możesz się do niego dołączyć w każdej chwili. Dla zwycięzców przewidujemy atrakcyjne nagrody!!!

więcej o konkursie ›››


Wszystko o jaśliskim schronisku.

Gdy już zdecydujesz się przyjechać do Jaślisk, zapewne chciałbyś wiedzieć gdzie możesz się przespać i coś zjeść. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalny serwis o jaśliskim schronisku. Zobaczysz w nim jak ono wygląda, dowiesz się ile kosztuje nocleg i zdobędziesz wiele inych pożytecznych informacji. Strony jaśliskiego schroniska funkcjonują samodzielnie i niezależnie od reszty naszego serwisu.

więcej o jaśliskim schronisku ›››


Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą miłośników gór, włóczęgi i wszystkiego co wiąże się z tymi pojęciami - zmęczenia po całym dniu dźwigania plecaka, wieczornych ognisk przy gitarze, zachwytów pięknymi miejscami oraz poznawania historii i teraźniejszości miejsc, po których wędrujemy. W czasie naszych wędrówek szczególnie upodobaliśmy sobie wschodnią część Beskidu Niskiego. Nie znaczy to, że nie możesz spotkać nas na szlakach wszystkich gór oraz nizin w Polsce. Wędrujemy bo lubimy i chcemy zarazić Cię naszą pasją...

więcej o nas i o naszym serwisie ›››

Forum członków i sympatyków PTTK

Turystyka i krajoznawstwo. PTTK - odznaki, GOT, kadra, przewodnicy, przodownicy, turystyka piesza, turystyka rowerowa, turystyka jeździecka, turystyka kajakowa, żeglarstwo itd. Na Forum PTTK znajdziesz kompendium wiedzy o turystyce!

Zastrzegamy sobie wszelkie prawa do niniejszej strony oraz materiałów na niej zawartych. Zdjęcia nie wykonane przez nas publikujemy za zgodą autorów, a informacje pochodzą ze źródeł podanych w dziale "Bibliografia" oraz z własnych poszukiwań i wywiadów z miejscową ludnością. Jeżeli chcesz skorzystać z naszej pracy - skontaktuj się z nami.

Autorzy
 

Ostatnia modyfikacja: 24 września 2002 r.